ONKOLOJİ TEDAVİSİ GÖREN ÇOCUKLARA ANLAMLI DESTEK

http://www.kibristime.com/kibris/onkoloji-tedavisi-goren-cocuklara-anlamli-destek-h45214.html


Gelirinin devlet hastanesi çocuk onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara bağışlanacağı ana sponsorluğunu Near East Bank ve Magictouch’ın üstlendiği görsel destekli “Sevginin Tadı Tuzu” adlı kitap için görkemli bir tanıtım toplantısı düzenlen

Near East Bank Dereboyu konsept şube önünde dün öğleden sonra düzenlenen etkinliğe banka çalışanları, kitaba gönüllü annelik yapan aile ve çocuklar yanısıra her yaştan geniş bir kitle katıldı. Etkinlikte toplum gönüllüsü 3 anne Mutlu Soykurt, Özge Ertuğrul ve Hatice Kayım’ın yaratıcı bir ekibin desteğiyle hazırlayıp gelirini Dr. Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde tedavi gören çocuklara bağışlayacakları “ Sevginin Tadı Tuzu ” adlı yemek tarifleri içeren kitabın satışı da yapıldı. Tüm satış geliri Near East Bank Hesap No: 17-300-0000035723 aktarıldıktan sonra tedavi gören çocuklarımızın Gülücük Hesaplarına eşit miktarlarda paylaştırılarak destek verilecek. Ayrıca bağış yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız ilgili hesap numarasına yatırım yapabilme imkanına sahip olacaklar. Ayrıca Tüm Near East Bank Şubeleri, Magictouch, Deniz Plaza, Berberoğlu Kitap Evi ve Pandora’dan kitap satın alabilecekler.

Kaçamak’ın Değerlendirmesi
Profesyonel yemek tariflerinin anne ve çocuk fotoğraflarıyla sunulduğu, usta foto editörleri Tijen Yakup Erol ve Mehmet Ali Serak’ın özel yemek çekimlerinin yansıtıldığı özel ve anlamlı eserin özel günde anne ve çocuklara ithaf edilen kitaba verilen destekle ilgili görüşlerini dile getiren Near East Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak, Near East Bank olarak toplumsal sosyal sorumluluk ile ilgili projeleri halkla paylaştırmayı gururla sürdüreceklerini bildirdi. Kaçamak şöyle konuştu:

“ Eğitime ışık tutarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni aydınlık bir geleceğe taşıma düşüncesiyle yola çıkan Near East Bank bugüne kadar birçok projeyi halkla paylaştırmanın gururunu yaşıyor. Yürekleri sevgiyle çarpan 3 değerli kişinin, annelere yemek ve tatlı pişirmede yardımcı olmak amacıyla hazırladıkları böylesi kapsamlı bir esere destek olmak, kitabın gelirini Dr. Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde kanser tedavisi gören çocuklara “ gülücük hesaplar ”la paylaştırmak bu gururumuzu pekiştiriyor.
Hizmete başladığı ilk günden bu yana toplumsal yararı yüksek sosyal sorumluluk projelerine özel önem veren, bu konuda birçok başarılı projeyi halkla paylaştıran Near East Bank olarak ülkenin aydınlık yarınlarına katkılar koymayı heyecanla sürdüreceğiz.”

Mutlu Soykurt
Etkinlikte söz alan kitabın yazarlarından Mutlu Soykurt, baştan sona sosyal sorumluluğa özel önem veren insanların örnek dayanışmasıyla ortaya çıkan esere daha ilk günden gösterilen ilgiye sözleyecek söz bulamadığını söyledi. Esere verdikleri emeğin gereksinimli çocuklar indinde bulacağı değerin kendidleri için büyük anlamifade ettiğini belirten Soykurt, bu örnek çalışmanın her aşamasında yanlarında olan geniş kitlelere ulaşmasında emeklerini esirgemeyen Near East Bank yönetimine ve Magich Touch ailesine içtenlikle teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Milletvekilleri, Near East Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç.Dr. İrfan S. Günsel’in de katıldığı etkinlik konuşamaların sonrasında kokteyl parti ve kitap satışlarıyla bir süre daha devam etti.